Zamówienia złożone do 14:00 wysyłamy TEGO SAMEGO DNIA!
Zamówienie > 300 PLN - DOSTAWA KURIEREM GRATIS!

HydroAid Hydrogel pad opatrunek hydrożelowy sterylny

HA001
Producent: HydroAid
Dostawa:
Sprawdź: OPCJE DOSTAWY
  • Rozmiar
szt.
Cena netto: 8,05 zł 9,90 zł

Dostępne rozmiary: 5×9 cm, 7×12 cm, 10×10 cm, Eye Mask 7×14cm, maska na twarz 25×25 cm.
Wyrób medyczny klasy IIb.

Opatrunek w postaci jednolitego, transparentnego wytrzymałego mechanicznie płatu hydrożelu. Budowa opatrunku opiera się na sieci przestrzennej trzech polimerów, o wysokiej zawartości wody i grubości 3 mm. HydroAid stosowany jest jako opatrunek chroniący skórę, chłodzący i  łagodzący skutki urazów powstałych po zabiegach laserowych, medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej czy flebologii. HydroAid wspomaga także gojenie uszkodzonych tkanek.

Cechy opatrunku HydroAid.
HydroAid w trakcie prowadzenia nieablacyjnych zabiegów laserowych może być wykorzystany jako chłodząca, elastyczna i transparentna warstwa kontaktowa chroniąca przed urazami termicznymi i poprawiająca komfort pacjenta. Opatrunek znajduje także zastosowanie w trakcie zabiegów ultrasonograficznych prowadzonych na uszkodzonej skórze, otwartych ranach czy w miejscach w których potrzebny jest sterylny i przezroczysty dystans w celu poprawy widoczności powierzchniowo położonych struktur.

  • ZASTOSOWANIE W TERAPII LASEROWEJ
  • Zabiegi ablacyjne, zabiegi frakcyjne
  • ZASTOSOWANIE WE FLEBOLOGII
  • ZASTOSOWANIE W USG
  • ZASTOSOWANIE W CHIRURGII PLASTYCZNEJ
 
APLIKACJA OPATRUNKU:
hydroaid opatrunki gelowe aplikacjaW celu zintensyfikowania efektu chłodzącego i kojącego przed rozpoczęciem zabiegu można schłodzić opatrunek HydroAid w lodówce. HydroAid stosowany w temperaturze pokojowej daje chłodzące działanie, jednak gdy pożądane jest silniejsze działanie chłodzące opatrunek może być wcześniej schłodzony w lodówce do temp. ok. 4-8 °C, jednak nie powinien być on całkowicie zamrażany. W trakcie stosowania hydrożelu w nie ablacyjnych zabiegach laserowych hydrożel nagrzewa się, dlatego też można go dodatkowo schłodzić kładąc go zmrożoną poduszkę chłodzącą (cold pack) na okres ok. 60 sek, po czym ponownie umieścić go na skórze pacjenta. Tą czynność można usprawnić stosować naprzemiennie dwa opatrunki HydroAid, jeden jest chłodzony, drugi jest używany i kiedy zachodzi potrzeba są wymieniane, tak by utrzymywać odpowiedni poziom chłodzenia przez cały czas zabiegu.

W przypadku stosowania HydroAid jako opatrunku hydrożelowego po zabiegach ablacyjnych, czy innych inwazyjnych procedurach produkt zachowuje swoją hydrożelową postać przez ok. 12 godzin. Hydrożel nawilża skórę oddając zawartą w sobie wodę, jednocześnie także paruje. Jeżeli opatrunek wyschnie i przyklei się do ciała należy położyć na niego nasączony np. solą fizjologiczną kompres, wtedy opatrunek wchłonie wilgoć i ponownie stanie się elastyczny, co ułatwi jego zdejmowanie.

ZASTOSOWANIE W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ:
Zastosowanie po zabiegach mikrodermabrazji, peelingów, face lifting, terapie depigmentacyjne. Większość tego typu zabiegów polega na chemicznym lub mechanicznym złuszczaniu naskórka co powoduje zaczerwienie miejsc poddanych terapii, czasami obrzęk, a pacjent odczuwa pieczenie.

Zastosowanie HydroAid po zabiegach tego typu powoduje, że podrażnione tkanki są chłodzone, odpowiednio nawilżone, procesy regeneracyjne naskórka ulegają przyspieszeniu, a pacjent odczuwa ulgę i kojące działanie opatrunku hydrożelowego.

Mezoterapia, face lifting to metody leczenia różnych schorzeń skóry, a także poprawy jej wyglądu polegające na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Po tego typu zabiegach często występuje rumień i inne niepożądane odczyny. W celu ich łagodzenia zaleca się stosowanie kompresu HydroAid. Iniekcje igłowe np. botoksu, kwasu hialuronowego czy innych wypełniaczy można także prowadzić poprzez opatrunek HydroAid, który jest transparentny i umożliwia obserwowanie miejsce terapii.

Transparentna konstrukcja opatrunku pozwala na przeprowadzanie zabiegów przez jego strukturę. HydroAid znajduje także zastosowanie po zabiegach fotoodmładzania (redukcja drobnych naczyń krwionośnych, drobnych przebarwień) przy użyciu lamp pulsacyjnych IPL czy VPL, czy po zabiegach thermoliftingu, thermage czy z użyciem fal ultradźwiękowych (np. Med. Contour czy Ulthera).