Wszystkie zamówienia złożone w w dniach od 9.08 - 16.08 zostaną zrealizowane 19 sierpnia. Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

Lekki Gips Syntetyczny WODOODPORNY 10,1cm x 3,6m (scotchcast 3M)

2129
Producent: 3M
Dostawa:
Sprawdź: KOSZT DOSTAWY
szt.
Cena netto: 31,71 zł 39,00 zł

 LEKKI GIPS SYNTETYCZNY WODOODPORNY 

3M Scotchcast Plus to opaska usztywniająca zastępująca z powodzeniem gips tradycyjny. Wykonana jest z tkanego włókna, które nasycone jest żywicą poliuretanową. Opaska poddana działaniu wilgoci sztywnieje na skutek reakcji chemicznej pomiędzy żywicą i wodą. Podczas twardnienia aktywowana jest również substancja zmniejszająca lepkość żywicy. Jest ona hipoalergicznym detergentem używanym m.in. w dziecięcych szamponach i w płynach płuczących soczewki kontaktowe. Powoduje ona większą "gładkość " opatrunku i zmniejsza lepienie się żywicy do rąk lekarza/gipsiarza. Mimo wszystko przed założeniem opatrunku zaleca się nałożenie zwykłych rękawiczek (gumowe lub latexowe).

Cechy produktu:

  • lżejszy od tradycyjnego gipsu
  • nie kruszy się - charakteryzuje się większą wytrzymałością
  • wodoodporny
  • 100 % przezierny dla promienia rtg co ułatwia diagnostykę i kontrolę terapii
  • łatwy w modelowaniu i gładki po założeniu gipsu
  • budowa mikroporowata - przepuszczalny dla powietrza, nie powoduje maceracji skóry 

 

Ważne: twardnienie opaski trwa ok. 3-8 min. Całkowitą twardość Scotchcast Plus uzyskuje po ok. 30-45 min.

Produkt charakteryzuje się łatwością nakładania typową dla gipsu połączoną z wartościami, jakie niesie ze sobą syntetyczna taśma usztywniająca. Wynikiem tego jest mocny opatrunek usztywniający, trwały i lekki, doskonale dopasowany o gładkiej powierzchni. Pomimo cienkiej warstwy włókna szklanego Scochcast jest równie wytrzymały jak gips, a dodatkowo jest wodoodporny umożliwiając pacjentowi kąpiel. Scotchcast Plus jest całkowicie bezpieczny w stosowaniu. Opaska dzięki tkaniu jest w pełni przepuszczalna dla powietrza i umożliwia suszenie wewnętrznej warstwy izolacyjnej po kąpieli. Jest całkowicie przezierna dla promieni rentgenowskich, dlatego nie trzeba zwiększać dawki promieniowania. Trwałość nie rozpakowanej opaski wynosi 3 lata.

 

JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNIĄ ILOŚĆ I WIELKOŚĆ ROLKI