Zamówienia złożone do 14:00 wysyłamy TEGO SAMEGO DNIA!

Zamówienie > 300 PLN - DOSTAWA KURIEREM GRATIS!

Fakty - smoczek do nebulizacji

smoczek do nebulizacji1. Konstrukcja ustniko-smoczka do nebulizacji powoduje, że większość mgiełki wydostającej się z pojemnika na lek „ucieka” bezpośrednio w stronę nosa i oczu dziecka. W przypadku nebulizacji leków takie działanie istotnie zwiększa ryzyko podrażnienia oczu i braku efektu terapeutycznego nebulizacji.

2. W przypadku stosowania smoczka, stymulujemy ssanie co powoduje "połykanie" mgiełki przedostającej się przez smoczek, zamiast jej "wdychania". Połknięty lek może powodować efekty uboczne.

skuteczność smoczka do inhalatora

Przykład: Gdy pijemy wodę z butelki z korkiem/ustnikiem to oddychamy przez nos, woda trafia przez usta do żołądka, a powietrze przez nos do płuc. Analogicznie działa to w przypadku stosowania smoczka w nebulizacji.

3. Przy ssaniu/gryzieniu smoczka dziecko oddycha przez nos. Mgiełka z lekiem dostarczana przez nos nie przedostanie się do płuc. Nos jest naszym podstawowym filtrem zanieczyszczeń powietrza. Lek osiądzie w przegrodzie nosowej i może spowodować jej podrażnienie oraz brak pozytywnego efektu nebulizacji.

4. W przypadku trudności stosowania przez dziecko ustnika do nebulizacji, należy zastosować maseczkę dopasowaną do twarzy. Jednocześnie należy dążyć do jak najszybszego stosowania ustnika - jest to najskuteczniejsza metoda nebulizacji. Potwierdzają to badania kliniczne i rekomendacje producentów leków do nebulizacji.

B.M. www.losmedicos.pl