Zamówienia złożone do 14:00 wysyłamy TEGO SAMEGO DNIA!

Zamówienie > 300 PLN - DOSTAWA KURIEREM GRATIS!

Higiena jamy ustnej u dzieci

Co zrobić, aby maluszek miał czyste ząbki?
Higiena jamy ustnej to bardzo istotna sprawa i powinniśmy już od małego przyzwyczajać nasze pociechy do należytego dbania o nią. Na pewno każdy maluch w przyszłości chciałby poszczycić się zdrowym, lśniąco białym uśmiechem. Podstawą sukcesu jest wybór dla dziecka odpowiedniej szczoteczki – takiej, która stanie się jego przyjacielem. Takiej, którą Twoja pociecha będzie z przyjemnością brać do ręki i przyzwyczajać się do codziennego, starannego szczotkowania zębów.

Jaka szczoteczka dla dziecka?
Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko polubiło codzienne mycie ząbków, musisz zadbać o zapewnienie mu odpowiednich atrakcji związanych z tą prozaiczną czynnością. Zwykła szczoteczka, jakiej używają dorośli, w tym przypadku odpada. Szczoteczka dla malucha powinna być kolorowa, a najlepiej – nawet pstrokata. Im więcej żywych kolorów, tym chętniej maluch będzie sam po nią sięgał. Warto dowiedzieć się, którzy producenci sprzedają szczoteczki stworzone właśnie z myślą o dzieciach. Dziecięce szkliwo i dziąsła są bardzo delikatne i jeszcze nie w pełni wykształcone. Szczoteczka do ich mycia powinna mieć bardzo miękkie i delikatne włosie, żeby nie uszkodzić delikatnego wnętrza dziecięcej buzi.

Rodzaje szczoteczek dla dzieci
Firma WISDOM to jeden z niewielu producentów, którzy oferują między innymi szczoteczki do zębów przeznaczone dla dzieci. Ich produkty są odpowiednio przystosowane dla różnych grup wiekowych. Szczoteczki dla dzieci marki WISDOM można podzielić na kategorie:
  • Dla dzieci w wieku 0-2 lat – rączka powinna być bardzo szeroka i dostosowana do kształtu dłoni tak, aby niewprawna ręka dziecka mogła łatwo ją złapać i utrzymać przez kilka minut. Główka jest bardzo mała, dostosowana do małych rozmiarów jamy ustnej, a włókna są supermiękkie. Ich struktura zapewnia bardzo subtelny, przyjemny masaż niewykształconych dziąseł.
  • Dla dzieci w wieku 3-5 lat – specjalnie zaprojektowane do mycia zębów mlecznych. Miękkie włókna ze specjalnymi wykończeniami pozwolą na skuteczne mycie nie tylko zębów, ale również całej jamy ustnej. Gumowe elementy pozwalają chronić delikatne dziąsła w trakcie szczotkowania.
  • Dla dzieci w wieku powyżej 6 lat – doskonałe do zębów mlecznych i stałych. Specjalnie zaprojektowane włókna pozwalają na dokładne i staranne wyczyszczenie przestrzeni między zębami. Gumowe wykończenia dobrze chronią dziąsła, a nakładka do czyszczenia języka pomoże Twojemu dziecku pozbyć się szkodliwych bakterii z jamy ustnej i zachować świeży oddech na długi czas.

Kiedy najlepiej zacząć szczotkowanie?
Mnóstwo matek zastanawia się nad tym, kiedy właściwie powinny zacząć uczyć swoje pociechy szczotkowania zębów. Właściwie powinieneś zacząć dbać o higienę jamy ustnej malucha już od chwili, kiedy pierwsze ząbki zaczną wyrastać z jego delikatnych dziąseł. Wczesne przyzwyczajenie dziecka do używania szczoteczki pomoże mu wyrobić sobie ten bardzo przydatny nawyk. Na początku będzie należało pomóc maluchowi, jednak starszego szkraba można już zacząć uczyć samodzielnego mycia zębów. Dziecko w wieku 7 lat powinno już być zdolne do samodzielnego, prawidłowego i regularnego mycia zębów.