Zamówienia złożone do 14:00 wysyłamy TEGO SAMEGO DNIA!

Zamówienie > 300 PLN - DOSTAWA KURIEREM GRATIS!

W jaki sposób wybrać odpowiedni nebulizator?

Do czego służy nebulizator i dlaczego warto go używać
W przypadłościach górnych i dolnych dróg oddechowym, jedną z najskuteczniejszych metod leczenia jest nebulizacja, czyli wziewne przyjmowanie środków leczniczych. Najlepsze efekty tego typu kuracji są obserwowane, gdy pacjent używa specjalistycznego urządzenia, zwanego nebulizatorem. Można go stosować zarówno w przypadku niegroźnych przypadłości, jak np. przeziębienie, jak i chorób przewlekłych, wywołanych schorzeniem genetycznym typu mukowiscydoza. Polecane są w przypadku nieżytu nosa, gardła, krtani, chorób płuc i oskrzeli, astmy, a także kłopotów ze strunami głosowymi.

Nebulizacja – z czym to się je?
Na czym polega wyższość nebulizacji nad tradycyjnym przyjmowaniem leków? Otóż substancje lecznicze są podawane bezpośrednio do oskrzeli i płuc. Leczenie jest więc bardziej skuteczne i ma szybszy przebieg. W dodatku, przyjmowanie leków w ten sposób, pozwala zaoszczędzić, gdyż pacjentowi podawane są znacznie mniejsze dawki.
Obecnie na rynku dostępne są nebulizatory, których można samodzielnie używać w domu. Taka kuracja jest bardzo efektywna, ekonomiczna i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Pacjenci mogą wybrać spośród dwóch głównych rodzajów nebulizatorów – obecnie w sprzedaży znajdują się urządzenia pneumatyczne oraz ultradźwiękowe. Szczególnym udogodnieniem jest to, że nowoczesne nebulizatory są przenośne, lekkie, łatwe w obsłudze i higieniczne. Oznacza to większy komfort dla pacjenta.

W jaki sposób wybrać odpowiedni nebulizator?
Pod uwagę trzeba wziąć kilka czynników. Główne kryteria to wiek osoby, która będzie poddawana kuracji oraz typ schorzenia, na które cierpi. Obecnie w sklepach ze sprzętem medycznym dostępne są specjalne nebulizatory dla dzieci, mające przyjazne, zabawne kształty, kolorowe, lekkie i skonstruowane w ten sposób, by zapewniać małym pacjentom jak największy komfort. Można także dostać urządzenia uniwersalne, z których może korzystać cała rodzina. Wyposażone są one w dodatkowe elementy, które zapewniają skuteczne i wygodne przeprowadzanie kuracji, niezależnie od tego, czy pacjent jest dorosły, czy też jest dzieckiem.
Ważne jest, by postawić na sprzęt renomowanego producenta, który gwarantuje niezawodność i bezpieczeństwo. Trzeba zwrócić uwagę na szybkość podawania leku, ale również na takie aspekty, jak łatwość do utrzymania w czystości. Wszystkie te kryteria powinny być dostoswane do konkretnego przypadku. Dobrze jest skonsultować swój wybór ze specjalistą, który doradzi, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w danym schorzeniu.
Nebulizator jest urządzenie, w które warto zainwestować, jeśli w rodzinie zdarzają się częste przypadki schorzeń dróg oddechowych. Taki sprzęt pozwala osiągnąć świetne wyniki kuracji bez konieczności przedłużania leczenia szpitalnego, co jest szczególnie ważne dla małych pacjentów.